Jak dojechać z Polski do Alicante?

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób najlepiej podróżować pomiędzy Polską a Hiszpanią? Jak dojechać z Polski do Alicante? Takie pytania są oczywiste, ponieważ decyzja o zakupie nieruchomości w Hiszpanii oznacza częste odwiedzanie tego miejsca. Każdy chciałby przemieścić się szybko, tanio i bezpiecznie.

Jak dojechać z Polski do Alicante?

Na Costa Blanca (po polsku „Białe Wybrzeże”) można dotrzeć samolotem lub samochodem.

Podróż samolotem

Z dostępnych form dotarcia do Hiszpanii przede wszystkim rekomendujemy podróż samolotem.

Po pierwsze, jest to najszybsza forma dotarcia do swojego apartamentu w Hiszpanii. Podróż z większość portów lotniczych w Europie trwa nie dłużej niż trzy godziny.

Po drugie, wybór samolotu jest najtańszą formą transportu. Na przykład, kupując bilety z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem za podróż zapłacimy ok 25-35 euro.

Po trzecie, siatka połączeń z polskich portów lotniczych do Alicante (główne lotnisko południowej Costa Blanca) została w ostatnich latach bardzo rozbudowana. Podobnie sytuacja wygląda z europejskimi portami lotniczymi. Port lotniczy w Alicante posiada również bezpośrednie połączenia lotnicze praktycznie z każdym dużym i średnim portem lotniczym w Europie. Bezpośrednie loty z Polski wykonuje kilku przewoźników. Obecnie realizują oni 13 połączeń lotniczych tygodniowo z 6 polskich portów lotniczych w sezonie letnim i 6 połączeń tygodniowo w sezonie zimowym. Ponadto mieszkańcy zachodniej części Polski mają jeszcze do dyspozycji dogodne połączenia z lotnisk berlińskich.

Po czwarte, w połowie stycznia 2019 uruchomione zostało w okolicy kolejne duże lotnisko Murcia-Corvera. Siatka połączeń systematycznie się rozbudowuje. W najbliższych miesiącach z pewnością pojawią się połączenia z Polską. Lotnisko to, podobnie jak lotnisko w Alicante pozwoli na szybki i tani przyjazd na Orihuela Costa osobom, które zainwestują w nieruchomości w Hiszpanii. Więcej informacji na temat nowego lotniska w artykule Nowe połączenia lotnicze do Hiszpanii
Nasza odpowiedź na pytanie: Jak dojechać z Polski do Alicante brzmi – oczywiście samolotem!

Połączenia z Polski do Alicante
Siatka połączeń lotniczych z Alicante do polskich portów lotniczych

Źródło: Opracowanie własne – Prima Broker Nieruchomości w Hiszpanii

Podróż samochodem

Druga, alternatywna metoda dotarcia do swojego apartamentu w Hiszpanii do podróż transportem samochodowym. Oczywiście podróż taka trwa znacznie dłużej, ale z drugiej strony stwarza możliwości zwiedzenia wielu ciekawych miejsc po drodze. Osoby wybierające tę formę podróży mają do pokonania ok 3000 km z centrum Polski. Innymi słowy muszą przeznaczyć na podróż przynajmniej 30 godzin „czystej” jazdy samochodem.
Dodatkowo, muszą tez liczyć się ze znacznymi kosztami takiej podróży. Przeciętnie przejazd samochodem osobowym kosztuje około 2000 złotych. Oznacza to, że w przypadku podróży nawet czterech osób, forma ta jest droższa od transportu lotniczego. W związku z tym, zdecydowana większość rezygnuje z podróży samochodem. Ale z drugiej strony, mamy możliwość zwiedzenia po drodze wielu ciekawych miast: Monachium, Genewy, Lyonu, Lazurowego Wybrzeża, Barcelony czy też Walencji. Tak więc na pytanie: Jak dojechać z Polski do Alicante? odpowiadamy – również samochodem.

Podsumowując, odpowiedź na pytanie jak dojechać z Polski do Alicante? brzmi następująco. Istnieją dwie, istotnie różniące się od siebie formy dotarcia na południową Costa Blanca. Każda z nich jest jednak jest idealna aby dotrzeć na wymarzony urlop lub wizytę inwestycyjną w celu nabycia własnej nieruchomości w Hiszpanii.