Nieruchomości od deweloperów w Hiszpanii

Jaki jest standard deweloperski w Hiszpanii?

Wielu Klientów oglądając nieruchomości oferowane przez deweloperów w Hiszpanii jest pozytywnie zaskoczona warunkami sprzedaży i standardem wykończenia.
Spostrzeżenie to często zmienia ocenę Klientów co do „wyższości” zakupu domu z drugiej ręki nad zakupem nowego domu.
Tym, co powstrzymuje przed zainteresowaniem rynkiem pierwotnym jest przeświadczenie, że standard deweloperski wygląda w Hiszpanii tak samo jak w Polsce. I tutaj pojawiają się przemyślenia, że zakup ma dawać radość z częstych wypadów w komfortowe warunki klimatyczne przez cały rok, a nie stwarzać kolejne problemy logistyczne i finansowe związane z wykończeniem nieruchomości. Do tego dochodzi nieznajomość języka oraz wiarygodnych ekip remontowych, które mogłyby doprowadzić nieruchomość do stanu zdatnego do użytku.
Takie wątpliwości i brak faktycznej wiedzy potrafią skutecznie zniechęcić do zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego. Tymczasem….jaki jest rzeczywiście standard deweloperski w Hiszpanii?

Deweloperzy na hiszpańskim wybrzeżu mają pełną świadomość potrzeb Klientów, którzy w znacznym stopniu pochodzą z innych krajów Europy. Dbają więc o atrakcyjność i kompleksowość oferty aby nie zakłócać radości Klienta z posiadania nieruchomości w klimatycznym raju.

Standard deweloperski w Hiszpanii

Podstawowy standard nowych deweloperskich nieruchomości w Hiszpanii obejmuje:

 • wykończenie ścian (gładkie, pomalowane)
 • wykończenie podłóg oraz tarasów (na ogół płytki, czasem panele)
 • stolarka okienna na ogół z aluminiowymi żaluzjami
 • zewnętrzne drzwi przeciwwłamaniowe, drzwi wewnętrzne
 • instalacja oświetlenia LED
 • wbudowane szafy wnękowe/garderoby we wszystkich sypialniach
 • meble kuchenne zamontowane wraz z topem, baterią oraz AGD w różnym zakresie (często w ramach promocji z kompletnym AGD, tj. płyta grzewcza, piekarnik, okap, zlew, zmywarka, pralka, mikrofalówka)
 • wykończenie łazienek (płytki na ścianach i podłogach, (czasami też ogrzewanie podłogowe), biały montaż, baterie, szafka pod umywalką, prysznic
 • pre-instalacja do klimatyzacji, bojler
 • zagospodarowany ogródek, ogrodzenie, podjazd na samochód lub garaż, basen
Standard deweloperski w Hiszpanii

Do pewnego etapu inwestycji istnieje wybór kolorystyki płytek, stolarki wewnętrznej i frontów szafek kuchennych. Deweloperzy otwarci są też do pewnego stopnia na dokonywanie zmian na życzenie Klienta polegających np. na wygospodarowaniu kolejnej sypialni czy wkomponowaniu wewnętrznej windy.
W gestii Kupującego jest więc zakup łóżek do sypialni i wypoczynku do salonu oraz wyposażenia w małe AGD. Tutaj też deweloperzy mają ofertę polegającą na sprzedaży kompletnych pakietów wykończenia wnętrz. Pakiety dostępne są w 2 lub 3 standardach i kolorystyce do wyboru z katalogu.
Można także kupić nieruchomości pokazowe w promocyjnych cenach, zaprojektowane przez architektów wnętrz.

Kolejny czynnik, który przemawia za inwestycją z rynku pierwotnego są warunki i harmonogram płatności.

Popularność inwestowania w nowe nieruchomości na wybrzeżu hiszpańskim sprawia, że ok. 80% inwestycji sprzedawana jest na etapie budowy. Podobnie jak w Polsce płatności powiązane są z zaawansowaniem robót i postępem budowy. Okoliczność ta pozwala na rozłożenie w czasie płatności i nie korzystanie z ewentualnego kredytowania zakupu.
Przykładowy harmonogram płatności:

 • 6.000 EUR w dniu podpisania umowy rezerwacyjnej na zakup nieruchomości
 • 30-40% ceny nieruchomości do 1 miesiąca po podpisaniu rezerwacji. Wiąże się to z podpisanie wstępnej umowy sprzedaży
 • ok. 60-70% ceny nieruchomości płatne jest w dniu podpisania aktu notarialnego przeniesienia własności. Czynność ta następuje po dokonaniu oficjalnych odbiorów inwestycji i uzyskaniu zgody na użytkowanie.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogły rozwiać Państwa wątpliwości. Jeśli pojawiają się kolejne pytania zapraszam do kontaktu.