Miejscowości na Orihuela Costa

Miejscowości na Orihuela Costa

Orihuela Costa to ciąg 11 wspaniałych piaszczystych plaż i łączących je zatoczek. Ciągną się wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Zlokalizowana jest w południowej części prowincji Alicante, pomiędzy miejscowościami Torrevieja i Pilar de la Horadada. Nazwa tej części wybrzeża pochodzi od zlokalizowanego około 20 kilometrów w głąb lądu miasta Orihuela. Jest to historyczne, bardzo urokliwe miasto w którym znajduje się wiele cennych średniowiecznych zabytków.

16 kilometrowe wybrzeże Orihuela Costa jest połączone nadmorską promenadą, ciągami dla pieszych i ścieżkami rowerowymi. Dzięki temu, poza korzystaniem z kąpieli morskich i słonecznych, turyści i mieszkańcy mają tutaj idealne miejsce do spacerów i wycieczek rowerowych. 320 słonecznych dni w roku oraz bardzo łagodny klimat sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Hiszpanii a także w Europie.

Dwa porty jachtowe, profesjonalne pola golfowe, ogromne centrum handlowe La Zenia Boulevard oraz szeroki wybór restauracji w połączeniu z szeregiem atrakcji przyrodniczych sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

W latach 80-tych ubiegłego stulecia Costa Blanca stała się bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Wielu Brytyjczyków kupiło wówczas nieruchomości wakacyjne i całoroczne domy mieszkalne tworząc enklawy brytyjskie. Jednym z ulubionych miejsc nowych lokatorów z wielkiej Brytanii stała się Orihuela Costa. W kolejnych latach wybrzeże stało się ulubionym miejscem wypoczynku i stałego zamieszkania również dla obywateli innych krajów europejskich. Od początku XX wieku na plażach i na ulicach Orihuela Costa coraz częściej można spotkać obywateli Polski. Kryzys na rynku nieruchomości w Hiszpanii sprawił, że ceny domów i apartamentów w hiszpańskich kurortach stały się atrakcyjne również dla Polaków.

Punta Prima

Punta Prima jest najdalej na północ wysuniętą miejscowością Orihuela Costa. Dwie plaże i nadmorska promenada zachęcają do korzystania z uroków ciepłego Morza Śródziemnego. Jest to też miejsce w którym znajduje się duża ilość restauracji i punktów handlowych.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą Punta Prima:

oraz z panoramą 360 wykonaną na promenadzie w Punta Prima

 

Playa Flamenca

Playa Flamenca słynie z szerokich, piaszczystych plaż oraz sobotniego targowiska, na którym można kupić świeże hiszpańskie owoce, warzywa oraz towary tekstylne. Jest miejscowością położoną pomiędzy Punta Prima a La Zenia.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą Playa Flamenca:

oraz z panoramą 360 wykonaną na promenadzie na Playa Flamenca

 

La Zenia

La Zenia jest największą miejscowością na Orihuela Costa.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą La Zenia:

Cabo Roig

Cabo Roig jest kolejną miejscowością Orihuela Costa, która przyciąga turystów swoimi pięknymi plażami i ciągnącą się od północy wybrzeża promenadą ze wspaniałymi widokami. Urbanizacja charakteryzuje się typową dla tej części Hiszpanii zabudową jednorodzinną. Liczne restauracje i bary tętnią życiem w porze lunchu oraz wieczorami i nocami. W miejscowości znajduje się port jachtowy a w każdy czwartek odbywa się tutaj targ owocowo-warzywno-przemysłowy.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą Cabo Roig:

Dehesa de Campoamor

Dehesa de Campoamor to jedna z perełek Orihuela Costa. Wspaniałe położenie i oryginalna zabudowa ulic na bazie okręgów nadaje niepowtarzalny charakter. Wspaniałe szerokie, piaszczyste plaże są ulubionym miejsce relaksu dla mieszkańców i turystów. Zlokalizowane wokół plaż liczne restauracje tętnią życiem od godzin porannych aż do późnej nocy. W miejscowości znajduje się również największy na wybrzeżu Orihuela Costa port jachtowy w którym cumują przepiękne „łajby” oraz niewielka stocznia jachtowa w której dokonywane są drobne naprawy i remonty.
Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą Dehesa de Campoamor: